نشریه علمی، پژوهشی، فناوری البرز

1-چگونه می توانم مقالۀ خود را آماده و ارسال نمایم؟
پس از ورود به سامانه و ثبت نام و دریافت نام کاربری و رمز ورود، مقاله خود را می توانید بارگذاری نمایید. قبل از ارسال مقاله حتماً قسمت «راهنمای نویسندگان» را مطالعه نمایید و مقاله ارسالی خود را دقیقاً مطابق آن تدوین و تنظیم کنید. مقاله فقط از طریق سامانه دریافت و مورد بررسی قرار می گیرد.
2-نام کاربری یا رمز عبور خود را فراموش کرده ام، چگونه می توانم آن را بازیابی کنم؟
صفحۀ «ورود به سامانه» را باز نمایید و «رمز ورود به سامانه را فراموش کرده ام!» را انتخاب نمایید. در آنجا می توانید آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نموده و «نام کاربری» یا «رمز ورود» خود را دریافت نمایید.
3-چگونه از آخرین وضعیت مقاله ارسالی خود اطلاع پیدا کنم؟
نویسنده مسئول مقاله می‌تواند از طریق سامانه نشریه، در صفحه شخصی خود وضعیت مقاله را مشاهده کند. لذا کلیه اقدامات اعم از ارسال، بازنگری، مکاتبات، درخواست ها، تغییر ترتیب نویسندگان و... فقط از طریق نویسنده مسئول امکان پذیر می باشد.
4-مدت زمان تعیین تکلیف و ارزیابی مقاله چقدر می باشد؟
معمول ترین مدت زمان مورد نیاز جهت تعیین تکلیف و ارزیابی مقاله چهار ماه می باشد. پس از گذشت این مدت نویسنده مخیر است همچنان منتظر بماند و یا درخواست بازپس گیری مقاله خود را ارسال نماید.
5-آیا می توان مقاله خود را به چند مجله ارسال نمود؟
از ارسال همزمان مقاله خود به چند مجله خودداری نمایید. در صورت مشاهده چنین مواردی علاوه بر گزارش تخلف به مراجع ذیصلاح، کلیه هزینه های تحمیل شده به دفتر مجله از نویسندگان دریافت خواهد شد.
6-آیا دانشجو می‌تواند به تنهایی مقاله برای چاپ ارسال کند؟
خیر. حتماً یکی از نویسندگان مقاله باید دارای مدرک دکترا یا عضو هیات علمی دارای حکم کارگزینی باشد.
7-اگر در ارسال مقاله مشخصات نویسنده/نویسندگان به اشتباه درج شود و یا نام نویسندگان با ترتیب اشتباه وارد سامانه شود، چه باید کرد؟
پس از بررسی اولیه و ارسال مقاله برای سردبیر نمی توان تغییری در مشخصات درج شده ایجاد کرد. لذا چنانچه مقاله مورد بررسی قرار گرفت و برای اصلاح به نویسنده مسئول مکاتبات ارسال گردید، وی می تواند مشخصات نویسندگان را اصلاح نماید.
8-آیا ارسال مقاله به نشریه هزینه دارد؟
همانگونه که در قسمت راهنمای نویسندگان اشاره گردیده با تصویب اعضاء هیئت تحریریه به منظور حمایت از نویسندگان محترم مقالات فعلا هیچگونه هزینه ای دریافت نمی گردد.